Med a cibule při nachlazení (při přehlenění organismu)

Pokud nachlazení způsobí tzv. přehlenění organismu,může pomoci konzumace potravin, které pomáhají tělu se hlenů zbavit. Jednou z těchto potravin je i kombinace medu a cibule, tzv. cibulový med.

Cibulový med

Cibulový med pomáhá hleny usazené v dýchacích cestách rozpustit. Med zmírňuje nepříjemnou chuť cibule a zároveň dodává organismu množství potřebných vitamínů.

Jak směs cibule a medu připravit?

Nakrájejte na jemno cibuli a smíchejte s medem (jedna střední cibule a 3 polévkové lžíce medu). Směs nechte několik hodin uležet (můžete ještě propasírovat přes husté síto) a následně konzumujte. Cibule vypustí své extrakty do medu, ale med si zachová svou sladkou chuť, takže směs bez problémů mohou konzumovat i děti.

Dávkování cibulového medu

Stačí užívat lžíci medové šťávy třikrát denně.

Doporučujeme

Doporučujeme cibulový med po smíchání ještě mírně zahřát – maximálně na 48 stupňů Celsia. Látky z cibule se rychleji spojí s medem.

Med a cibule jako úleva od kašle a nachlazení

Med a cibule – úleva od kašle a nachlazení – Med a cibule jsou oblíbené domácí prostředky proti nachlazení, známé pro své přírodní léčivé vlastnosti. Med má antibakteriální a protizánětlivé účinky, které mohou pomoci zmírnit bolest v krku a potlačit kašel. Cibule obsahuje síru a další sloučeniny, které podporují imunitní systém a mohou pomoci uvolnit ucpaný nos a dýchací cesty. Společně tato kombinace poskytuje přírodní podporu tělu v boji proti symptómům nachlazení, zvyšuje odolnost a podporuje rychlejší uzdravení.

Vyzkoušejte také kombinaci medu, zázvoru a pomeranče – tyto tři ingredience, bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, se vzájemně doplňují a nabízí širokou škálu benefitů.

Zkuste také propolisovou mast

Detailní článek o použití propolisové masti.